Vzhledem k množícím se zmatkům při pandemii koronaviru potencovaných naší vládou je třeba Vás, naše pacienty, alespoň trochu informovat.

 

1) ať uslyšíte v televizi cokoliv, tak my stále ordinujeme normálně a pokud tomu bude jinak, pak tento text změním.

2) koronavirus tady byl, je a bude a i kdyby se všichni stavěli na hlavu, tak se to nezmění. Dříve se jen netestovalo…

3) ostatní choroby neustoupily do pozadí. Pokud přestanete chodit na preventivní vyšetření, tak pozdě diagnostikovaný tumor Vás ohrozí mnohem více.

 

Opatření:

1) pokud jste nemocní, vyhýbejte se ostatním lidem a zůstaňte v posteli. Dodržujte příjem tekutin, jezte zdravě a užívejte vitamíny (ne každá nemoc je Covid-19).

Hned první den k nám rozhodně nechoďte, je to zbytečné. Pokud se stav nezlepší třetí den, telefonicky či emailově nás kontaktujte a domluvíme se na dalším postupu. Neschopenka se dá vystavit i 3 dny zpětně.

2) v případě pozitivního antigenního/PCR testu se nám v ordinační době ozvěte a domluvíme se na dalším řešení. V mimopracovní dobu můžete poslat email, následující pracovní den se s Vámi v průběhu dopoledne/odpoledne spojíme.

 

Testovací místa na Covid: https://covid.gov.cz/

 

Prevence:

1) dodržujte hygienu

2) jezte zdravě, dodržujte pitný režim, nepřehánějte to s alkoholem, nekuřte.

3) dodržujte pohybovou aktivitu, nestresujte se  – v televizi doporučuji spíše nějaký pěkný dokument:-)

4) dopřejte svému tělu dostatek spánku.

 

Doporučení:

1) pokud potřebujete poradit, tak pište či volejte. Ale prosíme s rozumem – vše, co najdete na internetu, řešit opravdu nemůžeme…

2) požadavek na léky můžete zaslat elektronicky (popř. zavolat), stejně tak pouhé předání zpráv (stačí je vyfotit mobilem a poslat).

3) pokud k nám přijdete, připravte si prosím požadavky již v čekárně a sundejte si bundu. Vzájemně se obíráme o čas.