Když jste nemocní, vyhýbejte se ostatním lidem a zůstaňte v posteli. Dodržujte příjem tekutin, jezte zdravě a užívejte vitamíny. Teplotu nad 38st.C snižujte Paralenem či Ibalginem.

Hned první den k nám rozhodně nechoďte, je to zbytečné (CRP je první den zkreslené). Pokud se stav nezlepší třetí den, telefonicky či emailově nás kontaktujte a domluvíme se na dalším postupu. Neschopenka se dá vystavit i 3 dny zpětně.

Při návštěvě ordinace (i v čekárně) je potřeba s ohledem na ostatní použít ochranu úst (roušku či respirátor).

V případě pozitivního antigenního/PCR testu se nám v ordinační době ozvěte a domluvíme se na dalším řešení. V mimopracovní dobu můžete poslat email, následující pracovní den se s Vámi v průběhu dopoledne/odpoledne spojíme.

 

Testovací místa na Covid: https://covid.gov.cz/

 

Prevence:

1) dodržujte hygienu

2) jezte zdravě, dodržujte pitný režim, nepřehánějte to s alkoholem, nekuřte.

3) dodržujte pohybovou aktivitu, nestresujte se  – v televizi doporučuji spíše nějaký pěkný dokument:-)

4) dopřejte svému tělu dostatek spánku.

 

Doporučení:

1) pokud potřebujete poradit, tak pište či volejte. Ale prosíme s rozumem – vše, co najdete na internetu, řešit opravdu nemůžeme…

2) požadavek na léky můžete zaslat elektronicky (popř. zavolat), stejně tak pouhé předání zpráv (stačí je vyfotit mobilem a poslat).

3) pokud k nám přijdete, připravte si prosím požadavky již v čekárně a sundejte si bundu. Vzájemně se pak obíráme o čas.